Co wiesz o Speedway Grand Prix? Quiz żużlowy

Quiz żużel SGP

Data publikacji: 26 kwietnia 2024, ostatnia aktualizacja: 26 kwietnia 2024.

Czy jesteś gotów na quiz wiedzy o Speedway Grand Prix? Wyzwanie składa się z 15 pytań jednokrotnego wyboru, dotyczących obowiązującej od 1995 roku formuły wyłaniania indywidualnego mistrza świata na żużlu.

Znasz wszystkich czempionów oraz pozostałe legendy torów? To idealna okazja, by sprawdzić swoją wiedzę i porównać swój wynik z przyjaciółmi. Sprawdźcie, kto jest prawdziwym ekspertem od żużla.

Nie zapomnij udostępnić quizu w mediach społecznościowych i zachęcić innych do sprawdzenia swoich sił. Czy dasz radę zdobyć maksymalną liczbę punktów?

/15

Quiz wiedzy o Speedway Grand Prix

Odpowiedz na 15 pytań i porównaj swój wynik z innymi!

1 / 15

Tylko raz zdołał zająć w klasyfikacji generalnej miejsce gwarantujące udział w cyklu SGP w kolejnym sezonie i od razu dało mu to srebrny medal IMŚ. O kogo chodzi?

2 / 15

Który z podanych zawodników przez 10 sezonów z rzędu nie schodził z podium klasyfikacji końcowej Speedway Grand Prix?

3 / 15

Bartosz Zmarzlik pierwszy medal IMŚ wywalczył w sezonie 2016. A w którym roku odjechał swoje pierwsze zawody SGP z dziką kartą?

4 / 15

Jakie miasto było gospodarzem turnieju Speedway Grand Prix w każdym sezonie istnienia cyklu z wyjątkiem dwóch pierwszych?

5 / 15

W 2008 roku Nicki Pedersen sięgnął po tytuł IMŚ wygrywając tylko jedną rundę SGP. Ale w historii cyklu zdarzył się złoty medalista, który w mistrzowskim sezonie nie odniósł ani jednego turniejowego zwycięstwa. Kto nim jest?

6 / 15

Jason Crump to Australijczyk z największą liczbą medali w SGP. A który jeździec z Antypodów zajmuje drugie miejsce pod tym względem?

7 / 15

W jednym sezonie wygrał pięć z jedenastu rund SGP, w trzech innych był drugi, a złota IMŚ i tak wówczas nie wywalczył. O kim mowa?

8 / 15

W 2024 roku pewien kraj po raz pierwszy ma stałego uczestnika cyklu Speedway Grand Prix. Jaki?

9 / 15

W historii Speedway Grand Prix tylko dwóch Duńczyków sięgało po tytuł IMŚ. Jednym z nich jest Nicki Pedersen. A jak nazywa się ten drugi?

10 / 15

Billy Hamill i Greg Hancock to ostatni reprezentanci USA, którzy wywalczyli jakikolwiek medal w cyklu SGP. Jaki żużlowiec dokonał tej sztuki przed nimi?

11 / 15

Reprezentanci jakiego kraju uzbierali najwięcej medali IMŚ w historii cyklu Speedway Grand Prix?

12 / 15

Kto jest najmłodszym medalistą IMŚ w formule Speedway Grand Prix?

13 / 15

W 1995 roku wygrał aż dwie z sześciu rund SGP, a mimo to w klasyfikacji generalnej IMŚ uplasował się na dopiero dziesiątej lokacie. Kto jest tym pechowcem?

14 / 15

Tomasz Gollob pierwszy i ostatni raz wywalczył tytuł IMŚ w 2010 roku. A ile razy "Chudy" sięgnął w SGP po srebro?

15 / 15

Raz w historii cyklu Speedway Grand Prix zdarzyło się, że po złoto IMŚ sięgnął zawodnik występujący wówczas w Polsce na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Kto tego dokonał?